MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ – wymiar międzynarodowy dla Liceum Językowego

nagrodaszkola1Ogólnokształcące Liceum Językowe z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu otrzymało Europejski Znak Innowacyjności w Zakresie Nauczania Języków Obcych.

Europejski Znak Innowacyjności – wymiar międzynarodowy w Zakresie Nauczania Języków Obcych to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. Wyróżnienie w Polsce przyznawane jest od 2001 roku. Certyfikat ma zachęcać do podejmowania nowych inicjatyw w zakresie nauczania i uczenia się języków, nagradzać nowatorskie metody nauczania języków i zwiększać świadomość na temat języków regionalnych i języków mniejszości.

– To już trzeci raz, kiedy zostaliśmy wyróżnieni – mówi Anna Maciejewska, dyrektorka szkoły.

Ogólnokształcące Liceum Językowe z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej już od 10 lat funkcjonuje w Radomiu. – Staramy się, aby szkoła była przyjazna dzieciom, aby z miłą chęcią do nas przychodziły – zaznacza Marzena Wojciechowska, manager school.

Uczniowie podczas zajęć uczą się specjalistycznego słownictwa, uczestniczą w dwujęzycznych zajęciach z historii, chemii, biologii, informatyki czy WOS-u. Po ukończeniu szkoły uczniowie uzyskują certyfikat na poziomie B2 lub C1.

Ogólnokształcące Liceum Językowe z oddziałami dwujęzycznymi im. Unii Europejskiej w Radomiu mieści się przy ul. Traugutta 34.

Źródło: Europejski certyfikat dla Liceum Językowego

Uczniowie nagrodzeni za udział w projekcie Europeans for peace – memories and feelings:

Aleksandra Zych, Michał Turek, Wiktor Możyłowski, Joanna Oziębło.